aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an accurate statement about the history of South Asia? A. Buddhism B. When West Pakistan gained its independence, it was renamed Bangl
EMERGENCY!! PLEASE HELP ME IMMEDIATLEY PLEASE!!! PLEASE ACTUALLY ANSWER THE QUESTION!
on the last 5 quizzes, marco has earned a total of 21 out of 25 possible points. if he has a perfect score on the next several quizzes, exactly how many points
determine whether a triangle with the given vertices is a right triangle.
4. How many grams would .50 moles of Mg be? 5. 10 moles of Al = ? atoms 6. How many atoms are in 10 moles of Zinc? 7. If you had 3,5 x 10 - atoms of carbon how
Determine the sum of the first four terms of the geometric sequence where a = 2 and r= -1 ... The sum is
If m = 14 and n = 4, what is the value of the following expression? m - 2 • n + 3
3) Jamarion can run 4 miles in 30 minutes. What is his speed in miles per hour?​
Reposted, please help!!!​
Someone please help mee