garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

According to Montresor, he decides to seek revenge against Fortunato because Fortunato __________. A. attacked him with his fists B. injured him more than a tho
what are all of these?
PLEASE HELP ME Filtering occurs when __________. some light is absorbed and some light is transmitted all light transmitted all light is absorbed light reflects
Match each item in Column A to an answer in Column B. 2. What is the distance between the two points on a number line? Column A Column B 1. X = –6, Y = 11 2. P
How did mutinies affect the French and Russian army?
Which words in the sentence make up the participial phrase? Kerri, Tony, Marvin, and I, confused by the signs, took the wrong exit for the mall. A. confused b
why do we need both a small and large intestine?
The length of a rectangle is 5 inches less than three times its width. The perimeter is 86 inches. Find the length and width. Write an equation and solve. Plea
If a machine takes 1 minute to fill 6 cartons of eggs, about how long will it take to fill 418 cartons?
•explain how industrialization led to imperialism