jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

Read this example of incorrect sentence structure. Gino is starring in the school play, it opens next week. Which revision best corrects the sentence? •Gino is
What is the factored form of the binomial expansion 125x^3 + 525x^2 + 735x + 343?
Alcohol may act as a____ in the fiat hours consumption ,but is actually a depressant
Stephanie is making lasagna for a aprty. the recipe uses: 1 1/2 teaspoons of basil, 2/4 teaspoons for salt, 1/8 teaspoons of peeper, 4 teaspoons of parsley. if
The following information is available for Lock-Tite Company, which produces special-order security products and uses a job order costing system. April 30 May 3
One year ago, Stacey purchased 100 shares of KNF stock for $3,245. Today, she sold those shares for $35.00 per share. What is the capital gains yield on this in
SPU, Ltd., has just received its sales expense report for January, which follows.Item AmountSales commissions
Why is mining a cause of habitat loss?
The graph shows which inequality? The equation of the boundary line is y = 3x + 2. y ≤ 3x + 2 y ≥ 3x + 2 y > 3x + 2 y < 3x + 2
what was the works project administration​