taco20
taco20 taco20
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

I need help with my math homework

I need help with my math homework class=

Respuesta :

so11227
so11227 so11227
  • 04-01-2019

Answer:

1. 60

2. $2.10

3. 605 and 495

Step-by-step explanation:

1. 240 Times .25


Answer Link

Otras preguntas

It costs $3.99 for 25 fl. oz. of detergent. What is the unit rate?
What is the answer please
What organic compound is used in order to break bonds between the nitrogenous bases so replication can occur
How to say we stayed in Spanish (English Spanish)
1.Classical music is not (exciting / more excited / as exciting) as pop music
You graph an exponential function on a calculator. You zoom in repeatedly to 25% of the screen size. The function y=0.25x represents the percent (in decimal for
There are 9 children and 13 adults on a bus. What is the ratio of the total number of people on the bus to the number of children on the bus? Enter your answer
A massive body can bend the path of a beam of light as it travels through space; it causes light to travel on a _______ path rather than along a straight line.
graph PQR with vertices P(-2,3),Q (1,2), and R (3,-1) and its image after the translation ( x,y) -> ( x-2, y - 5) ​
who was first to install a telephone in the white house?