alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

Investors often say "high returns always come with high risks". How do you understand this sentence?
Help with the question
asi se dice level 2 workbook answers
( 4 − 3 ) 2 ; 1 6 2 + 9
y = 2x -4 2x + 5y = 16
What percent of 90 is 19?
Which country mainly benefited from the lend- lease program issued by the United States?
How do effective leaders benefit a business?:​
ok so hear me out I have an EXPLANATORY or INFORMATIVE essay on the diary of Anne frank due in a bit so can someone plz write me one I will love you so much
Which expressions are equivalent to 3(4h+2k)3(4h+2k)3, left parenthesis, 4, h, plus, 2, k, right parenthesis ? Choose all answers that apply A 3(2k+4h)3(2k+4h)3