jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

question about college I have straight a’s in all my classes and this year I might be getting a C or lower in one of my classes will that affect my chances into
Identify the first five terms of the sequence in which an = 3n − 1 + 1.
The artist who drew this cartoon was most likely a supporter of which of the following? A. Open immigration B. Laissez-faire economic policies C. Progressive po
there is 1 litre of tea in a teapot, alex pours 275ml of the tea into a cup what percentage of the tea has alex poured
what types of animals exist in the third trophic level of an aquatic ecosystem​
what is the most effective method of controlling rapid population growth in ethiopia​
Several students are talking about the television shows they watch. Complete the sentences describing their reactions by filling in the blanks with the correct
Describe the people you would have seen in the factories.
Can a parabola have both a minimum and a maximum point? Explain.
I don’t know how to do this question and my math teacher is not helpful