gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

when did the baby boom take place in the united states
A sphere has a mass of 64 g, and a density of 2.0 g/cm3 . what is the radius of the sphere
Determining the Length of a Pendulum
can you help me please with this question
A 15 kg child experiences an acceleration of 0.25 m/s2 as she is pulled 1.7 m horizontally across the floor by her sister. what is the change in the child's kin
________% of u.s. citizens live in coastal counties, thus vulnerable to rises in sea level.
Shown below is one step in the synthesis of racemic trans-2-(1-propenyl)cyclohexanol from cyclohexane. from the list of reagents provided, choose the reagent(s)
A shocking fact: 66% of all teenagers have a tv set in their room. if an opinion poll chooses an srs of 1000 teens and asks if they have a tv set in their room,
I have to lose 68 pounds.3500 calaories in each pound.I have to lose 2pounds a week.how many weeks would it take and how many calories would I have to burn.no c
Why are so many foods advertised as non-fat and cholesterol-free?