moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

Dolores is going to make a sandwich. She has 2 types of bread, 3 types of cheese, and 2 types of meat to choose from. How many different sandwiches can she make
Please I need help this assignment is due in 15-minsLoretta's famous punch calls for 2 liters of mango juice. The only mango juice Loretta can find is sold in ​
Which of these intersections of a plane and a three dimensional figure result in a triangular cross section
Rewrite the radical expression as an expression with a rational exponent. 4x5 О x20 х It don’t like these problems
Which of the following denotes the wavelength of the wave on the image? A. A and C B. Band E C. F only D. D and G
Is the battle of Hong kong as important as it was in the last
What type of error is in this sentence? Arrowheads are fun to make, you feel like a pioneer when you make one. 1.) punctuation-a comma splice 2.) subject-verb
A cube is numbered 1 through 6. If the cube is rolled twice, how many of the possible outcomes will have two even numbers? 3 9 18 36
f(x) = Vx - 14. Find the inverse of f(x). O A. f-1(x) = (x - 14)3 O B. f 1(x) = 13 + 14 O c. f(z) = (z + 14)° O D. f-1() = z° - 14
what is the adverbial form of appear?