ariela16 ariela16
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

Liam bought 1 gallon of juice at the grocery how many quarts of juice did he buy?

Respuesta :

amannakhwal0324 amannakhwal0324
  • 02-05-2019

Answer:

4 quarts

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What expression is equivalent to (5z²+3z+ 2)²? O 5z²+3z²+4 5z²+9z²+4 25z4+30z³+19z²+12z+4 O 25z4+30z³+29z²+12z+4
2. State the relationship between Agriculture an 1 industries.​
250 g flour is needed to bake a 1 kg cake. Find the amt of flour needed for a 2 1/2 cake
please help. my bf is the smart one and hes asleep.
A package of 5 pairs of insulated gloves costs $44.95. What is the unit price of the pairs of gloves
Which of the following solutions can act as a buffer solution? a) Distilled waterb) Pure hydrochloric acidc) Acetic acid and sodium acetated) Sodium chloride so
Only cold water can be used so the plants must be located only in polar latitudes.
Select all of the following claims made by manufacturers of energy drinks a) Boosts energy levels instantly b) Enhances cognitive function c) Causes permanent w
Solve the system. x-y+5z=3 2x+3y-z=2 -4x-y-9z=-8
curtis needs 3 L of purple paint. Ratio of red to blue paint is 3:2. find the amt of red and blue paint he needs