ariannakruppe ariannakruppe
  • 04-06-2019
  • Mathematics
contestada

How do I Solve This? Please help me!!

How do I Solve This Please help me class=

Respuesta :

dcrim1972
dcrim1972 dcrim1972
  • 04-06-2019

Answer:

$199.99 multiply by .20 = 39.998

$199.99 minus $39.99 or $40

the sale price of the four wheeler is $159.99

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Choose what matches the word The soldiers *gesticulate* as Farquhar reaches the surface of the water. Kneel Shout and swear Shoot Gesture The appearance of the
How is scientific thinking useful in daily life
How is scientific thinking useful in daily life
How did peasants contribute to the decline of Han China? A.Aiding peasants after natural disasters drained imperial resources. B.Crushed by taxes and d
Elena has one and a half times as much money as ramon. together they have $225. how much money does each have? choices for ramon's amount: 80, 90, 95
what was the identity of the third estate during the 18th century
Which of the following government agencies determines how much money is in the economy?
Jerome is a co-owner of a small company and received 1/3 of the company's profits this year what were the company's overall profits if jerome made 150000.write
At Chester’s Bakery, a box of 12 donuts sells for $8.50. What is the unit price of the donuts in the box, rounded to the nearest cent?
Who introduces the concept of atomic number?