Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

Read the text below and select the correct verbs to match the subjects. My friends and I going to go camping together this weekend. A good team captain must oth
What plan should be made for human resource development so that Nepal can be like other developed countries of the world?​
1. When building a house using bricks a damp course is laid just above the brick foundation. Explain why the damp course is necessary​
Need help with this, explaining how to do it would be very much appreciated. Thanks :)
A group of historians are researching the Great Depression in the United States and the events that led to the stock market crash and drop in the nation’s wealt
Line l and line m intersect.Prove: ∡1 ≅ ∡3
Explain the concept separation of powers
before/calculate/exam/the/number/of/days/the
In what way is the old woman a more heroic figure than the knight? The old woman is the one who trained the knight . The old woman saves the knight . The old
Out of 220 racers who started the marathon, 203 completed the race, 12 gave up, and 5 were disqualified. What percentage did not complete the marathon?