sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

A meal of a chicken sandwich and some pasta salad had 150 grams of carbohydrates. The pasta salad had 30 grams more than twice the grams of carbohydrates in the
What is 1/3 of 9 if u know please tell me thanks
how to find all real and imaginary zeros of f(x)=x^4+5x^2-5x^3-6+5x
In an examination there are four multiple choice questions with 3 options each, of which one option is the correct answer. In how many ways can a student answer
i need a paragraph on work experience like where i went ,what i did,what my boss was like and what i did during the work experience ? can anyone help?!
What is the range of {(1, 2), (3, 4), (5, 6)}?
T(8,15) is the midpoint of CD. The coordinates of d are (8,20) what are the coordinates of c
The least common multiple of two numbers is 60, and one of the numbers is 7 less than the other number . What are the numbers ? Justify your answer
22.) -5n+3(6+7n) 23.) -2n-(9-10n) 24.) 10-5(9n-9)
How to do 103,727,495 in expanded form