citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

They have watered the street it’s shines in the glare of lamps cold white lamps and lies like a slow moving river
how to turn it into a decimal
Which system of any qualities has a line as a solution?
How are molecules and energy changed during the biochemical processes of cellular respiration?
What were the three long terms effect of the enlightenment that helped shape western civilization
what is the value of the y coordinate of the solution to the system of equations
A salad dressing mixture of vinegar and oil is supposed to contain V ounces of vinegar for every cup of oil
In addition to appellate authority, what is the Supreme Court granted for all cases in which states are a party?
Complete the point-slope equation of the line through (6,4)(6,4) and (7,2)(7,2)
Tony walked 3 miles per hour for half an hour how far did he walk you walk?