TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

3/7 p= -6 solve for p! please help!
Identify the property used in this equation: 3 + [7 + (–4)] = (3 + 7) + (– 4) Evaluate the expression above.
necesito un parrafo pequeño donde tenga palabras mal escritas
45 points 35 is less than half a number equals 14. What is the number?
he volume of a gas varies inversely as the pressure upon it. The volume of a gas is 1600 cm3 under a pressure of 4 kg/2. What will be its volume under a pressur
select the postulate that is illustrated for the real numbers 5+(-5)=0
Oceanside bike rental shop charges 17 dollars plus 9 dollars an hours for renting a bike. Tom paid 53 dollars to rent a bike. How many hours did he pay to have
In 1776, who was appointed to draft a document explaining why great britain's 13 colonies were declaring themselves as "free and independent states"?
According to the Declaration of Independence, when should the people have the right to change their government?
What can the type and spread of agricultural products tell us about the movements of human beings and the nature of their relationship to each other?