itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

in November 2013, the exchange rate between Australian dollars (A$) and singapore dollar (S$) offered by a money changer was A$100=S$x. in December 2013, the ex
what is the authors purpose of the civil rights movement
Perform the indicated operation (x^2-2x+4)(3-x)^2
Write quadratic equation whose roots are 4 and -2 and whose leading coefficient is 5
Southeast u's campus book store sells course packs for $15.00 each, the variable cost per pack is $11.00, fixed costs for this operation are $300,000, and annua
What are key tests of controls / substantive tests for sales? what are you trying to validate? g?
In middle childhood, __________ have more friends, and _________ have closer friends.
Lily has 4 fewer ribbons than Dora. Lily has 7 ribbons. How many ribbons does Dora have
Describe four areas of self esteem discussed in the text and provide an example of each
suppose that y varies directly with x, and y=4 when x=20 write a direct variation equation that relates x and y