erinchewning38 erinchewning38
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the school cafeteria you could get three slices of pizza for $5.94 at this rate how much would seven slices cost in dollars and cents

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-10-2019

5.94/3 = 1.98

1.98 * 7 = 13.86

It could cost $13.86 for seven slices of pizza.

Answer Link
sofietyeweirdo
sofietyeweirdo sofietyeweirdo
  • 02-10-2019

Answer:

$1.98

Step-by-step explanation:

divide 3/ 5.94

Answer Link

Otras preguntas

WILL GIVE BRAINLETSWhat is the landform in the image? A.Dune B.Hill C.Plateau D.River
hinders the body's ability to absorb needed amounts of oxygen
Why was the reopening of relations with communist China by the Nixon administration significant? Select all that apply. A. China turned away from Communism afte
What is the capital of the Roman Empire? Athens,England, Cairo,Rome?
If a $20,000 investment earns $1,600 over 2 years, what is the annual interest rate?
what is the answer of 10 times 10
How should someone warm-up before a vigorous activity that involves strength, speed, and power?
An energy company wants to build a geothermal energy plant within a wildlife preserve. Which of these is a likely benefit to building a geothermal energy plant
GTA es el mejor yo siempre lo ruego enpese con el facha y luego con ex box y me dibuge q este mono en cuadrado bien divertido jajaja​
what is the difference between abiotic and biotic ​