brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

what is the meaning of the word chivalry
WILL MARK BRAINLIEST! PLEASE ANSWER IM DESPERATE! If a scientist has two empty breakers that he needs to fill with a certain chemical a three gallon beaker and
Which expressions are equivalent to 6 +(–x) + 2x + (–7) + 2x? Check all that apply.
The Yom Kippur War was fought between Israel and what two primary nations?
An experiment results in one of the sample points upper e 1e1​, upper e 2e2​, upper e 3e3​, upper e 4e4​, or upper e 5e5. complete parts a through c. a. find ​p
What makes a question able to be answered by science?
A deposit of $94 positive or negative
How did the Homestead Act help settle the West?
Is a short instrumental composition based on a hymn tune that reminds the congregation of the hymn's melody?
In Florida no fault insurance is optional for owners of a vehicle