mariehale14 mariehale14
  • 03-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ramon bought 2 hamburgers and 3 fries for $13.15. Oscar bought 3hamburgers and 2 fries for $15.35 How much is one hamburger?

Respuesta :

pipercorriane
pipercorriane pipercorriane
  • 03-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Ver imagen pipercorriane
Answer Link

Otras preguntas

What pattern of migration do whales follow?
-1/2x+3-4x+3/2x how do you solve
Need help with this answer thanks
Tyler went to the supermarket to buy food for a food pantry. He has $36, and can carry up to 20 pounds of food in his backpack. Pasta costs $1 for a 1-pound pac
Okay so What is 4/10 x 1/6?
What are your best tips for staying focused and staying on task to finish something?
1) Your friend Taylor missed class today and needs some help identifying solutions of systems. Explain to Taylor where to find the solution(s) of any system u
dentify the reasons that support the claim. Check all that apply. Claim: Students should be required to take at least one online class. Learning entirely remo
you eat $0.85 for every cup of hot chocolate you sell. How many cups do you need to sell to earn $55.25
(Can someone please help me ASAP).(Question 1) - Explain one similarity between the federal, state, and local governments. ( Question 2)- Explain one difference