becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

Help on letter b please
______ is/are artwork available for computer documents that include artwork such as drawings or stock photography. Online pictures Smart art Picture styles Ill
Which of the following things would you need if you wanted to write a letter? el papel el mapa el aula la prueba
For the simple harmonic motion equation d=2sin(pi/3t), what is the period?
A triangle has side lengths of 7 millimeters, 6 millimeters, and 7 millimeters. Is this triangle equilateral?
What mass of chlorine is needed to make 117 grams of sodium chloride
Which of the following is NOT an example of how humans shape the environment? A. They build roads. B. They construct buildings. C. They use chemical fertilizers
Discuss the kinetics or freezing and solid formation by crystallization
Cassandra earns $40 per day in her first job and d dollars per day in her second job. Which expression represents the total amount Cassandra earns in 5 days?
What reason does Wollstonecraft offer to refute the following opposing views in her counter argument ? -The concern that improved education will make women too