bruhmoment2773
bruhmoment2773 bruhmoment2773
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

The cost of our tent rental is $160 for five days at this rate how much does it cost to rent the tent for one day

Respuesta :

ghostslayer989
ghostslayer989 ghostslayer989
  • 03-12-2019

Answer:

32 Dollars

Step-by-step explanation:

160 divided by 5 equals 32

Answer Link

Otras preguntas

Alexis had a cell phone that cost $65. She recently bought a new cell phone that cost $79. What is the approximate percent of increase in the price of phones?
Solve each equation. 2 x = 5 y + 1.8 = 14.7 6 = 1 2 z 3 1 4 = 1 2 + w 2.5 t = 10
which is the best deal: a 14 ounce drink for $4.50 or a 12 ounce drink for $3.75?
Valentino's Pizzeria sells four types of pizza crust. Last week, the owner tracked the number sold of each type, and this is what he found. Type of Crust Number
Write the word sentence as an inequality. A number z times 3 is at most -4.8 Answer and you’ll get brainliest answer if correct!
Please help me! Thank you!
WRITTEN COMPOSITION: Expository READ the following quotation. Other people may be there to help us, teach us, guide us along our path, but the lesson to be lear
What were zeppelin used in WW1
The area of a rhombus is 32 units? . What would the product of the diagonals have to be for the area to be 32 units?? A 87 B 73 C 52 D 64
whatd the area pls im gonna die