iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Julio says that 6, 7, and 12 will make a right triangle but Matt says they will definitely not. Prove who is correct and show an example.
On a cold January morning, the radiator fluid in Christine’s truck is –13°F. With the engine on, the temperature goes up by 3.6°F per minute. How long will it t
what was the shortest battle in WW2​
what comes to mind when you hear of the words (The Romantic Period)
If a car with a mass of 6,000kg is accelerating at a rate of 8 m/s2 and hits a tree, what force does it have
Graph the system of equation on graph paper or in your calculator, y=−4/3x+4y=−2/3x−2 Which statements are true about the solution to the system of equations?
Which of the following option contains the correct value for x in the following equation : 2560 MB = (x) KB
The graph of ý= - 4x + 7 is: A. a point that shows one solution to the equation. B. a line that shows only one solution to the equation. C. a line that shows th
shing shing shing shing​
what are the landforms that linked Canada and the United States and where are they located​