abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

Molecule that contains the information for the growth and functioning of the cell
Which of these items is typical of business buying behavior?
why did martin Luther compose his Ninety-five theses?
the sum of a number and nine is 17. find the number
Directions: Every decision we make has its trade-offs, or alternative choices that are given up in favor of the choices we select. Opportunity cost is the value
6. Use the data to find the following (Please show work) 2, 3, 5, 7, 8, 10, 11, 11, 13, 15, 17, 18 a. Mean b. Median C. Mode d. Range
WILL MARK BRAINLIEST! NEED ANSWER ASAP! Write a paragraph explaining what these words have in common. 1. Dissent- to disagree with or oppose an opinion 2. Perse
blance equation __CaBr2 (aq) + ___Li3PO4(aq) → ___Ca3(PO4)2(s) + ____LiBr (aq)
What is the value of x/4y, when x=16 and y=2
What is the density of an object that has a mass of 6.82g and when placed in water displaces the volume from 1.67mL to 7.87mL? Record your answer to the hundred