sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

the force of attraction between any two onjects is known as
The upper-right number on a check that helps you keep track of checks written is called a(n).
Please answer this correctly
x+96=241 what is the value of X?​
A box contains 36 red, 22 yellow, and 19 purple candies. If you pick one piece of candy from the bag at random, find the probability of a piece of candy that i
I need help asap :):);)
Please solve the problem in the image above thank you!
Roger makes 70 gallons of pink paint by mixing red and white paint. He uses 21 gallons of red and 49 white. What percent of pink paint is made of red paint
Neil is currently twice the age of his brother when Neil was born. The sum of their ages will be 98 when Neil is as old as his brother's current age. How old ar
A=b+12 b=c+4 Write an equation to show the relationship between a and c