xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

a construction contractor use the equation Y=KX to determine it would cost them $19.25 to buy 7 boxes of nails. how much is each box

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

2.75 dollars

Step-by-step explanation:

If 7 boxes cost 19.25 dollars to get one box you would divide 19.25 by 7

Answer Link

Otras preguntas

Why is it important to review or "fix" an outline after you have taken notes?
Which of the following occurred after the Civil War? Question 1 options: Plantation owners lost their free labor. Southern infrastructure was left intac
Who decided what the farmers would produce on soviet collectives? (1 point) the farmers the military the government the consumers?
Which sentence contains an adverb modifying an adjective? A. In a marsh, plants are surrounded by still water B. A marsh is somewhat similar to a swamp C. A mar
—¿_____ eres tú? —Soy de Cuba. Cómo Adónde De dónde Dónde
Please explain and show work!!
what was prince harry of portugal’s greatest motivation for financing exploration
How is an inequality like an equation? How is it different?
Ahmed is regularly late to lessons. He has an average lateness of 7 minutes. There are 20 lessons a week and 38 weeks a year. Work out how many hours of learnin
Hurry Please!!!Which best describes what the government had to prove for its censorship of the New York Times to have been acceptable?