issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

Convert 7.0055 into a mixed number in simplest form?
Given the balanced equation representing reaction: N2 + energy ==> N + N Which statement describes this reaction? ( I) Bonds are broken, and the reaction is
Name one right only for United States citizens.
Who vetoes bills? Please help
round 75.4614 to the nearest thousandth
What movement tried to end racial discrimination?
Name one American Indian tribe in the United States
If the President can no longer serve, who becomes President?
Under our Constitution, some powers belong to the federal government. What is one power of the federal government?
Who makes federal laws?