jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

YOU'LL GET ALL POINTS POSSIBLE IF YOU HELP ME!!!!!! 1. In addition to possibly harmful chemicals in the environment, mining is considered? A. The most dangerou
Who is sohcahtoa joe from Csi: Geometry Trig
How did sectionalism emerge in the 1820s? Compare the priorities of the regions. (5 points)
William Lloyd Garrison was a white abolitionist from the North who called for "immediate and complete emancipation of all slaves." Which of these statements is
which action should you never take when selecting quotations
NEED HELP! worth 10 points:) a house painting company charges $376 plus $12 per hour .Another painting company charges $280 plus $15 per hour. (a)how long is a
Do you think African Americans would have been eager to fight for the United States during the Spanish American War? Why or why not?
find the remainder when f(x)=x^3-14x^2+51x-22 is divided by x-7
The tree of life is made up of which domains? Eubacteria , Archaea, and Eukarya Bacteria , Archaea, and Eukaryota Bacteria , Archaea, and Eukarya
what is another name for the middle ages