kmooreman kmooreman
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

Which is better to buy? - A 3lbs. bag of apples for $2.99 or a 5lbs. bag for $4.99?

Respuesta :

josephnicastro624 josephnicastro624
  • 04-03-2020

IS THERE AN OPTION TO SAY THEY ARE EQUAL IF THERE IS THEN THAT IS THE ANSWER :}

Answer Link

Otras preguntas

HELP WANTED, APPRECIATED, AND NEEDED ASAPRelationship A has a lesser rate than Relationship B. This table represents Relationship B.
Let f(x) = 2x^2 +3x-4 find f(3h) A ) 18h^2 + 9h - 4 B ) 18h^2 + 3h - 4 C ) 2h^2+9h + 14 D) 9h^2 + 9h - 4 Please do help with this one
Jorge does not experience a strong stress response to public speaking, but Dan does. Which factor most likely causes this difference? Jorge has a mental illness
A salesman travels to 2 customers. The first is a journey of 100 miles and takes 2 hours. He then goes to the second which is 80 miles in 1 hour. What is his av
Match the following.
To what extent did the British honor the Treaty of 1783 which stated they recognized the United States and its new boundaries? What does this foreshadow?
What is a social consequence of using tobacco?
In which of the following states is the growing season the longest 1) Montana 2) Pennsylvania 3) Hawaii
What is 8 3/4 divided by 2 1/6? A. 4 1/8 B. 4 1/26 C. 3 1/8 D. 3 25/26
Ms. Smith is spitting a class of 21 students into 3 groups. What is 1/3 of 21