leurisvargas leurisvargas
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

3)
Find the estimated cost of a dozen pencils if 18 dozen pencils cost $42.60.

Respuesta :

kellyd14 kellyd14
  • 10-04-2020

Answer:

$2.37 per dozen

Step-by-step explanation:

$42.50/18=$2.37 per dozen

Answer Link

Otras preguntas

I need the definition of this words Modern State Foreign Sovereignty Internal Sovereignty Bourgeoisie Inquisition Caravel Hernan Cortes Francisco Pizarr
write a story about the lmpact of wrong communication circulated by some one​
Discuss how most Librarian earn their living ?​
derive an expression for torque experiend by an electric dipole placed in a uniform electric field​
2. __________is the pressure exerted by the layer of air around the Earth ​
If I had invested in Auto Zone in January, 1998, when the market quote was 30.25, 100 shares would have cost me ______________. If there was a commission fee ba
If p = 3sec theta and q= 3 tan^2 theta - 1, then find p-q. ​
Graph the system of inequalities presented here on your own paper, then use your graph to answer the following questions: y < 4x – 8 y greater than or equal
Will give brainliest! 15 pointss
(p^2-7pq-q^2)+(-3p^2-2pq+7q^2)​