emaan99 emaan99
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

A shop sells fruit. Chen buys 2 apples and 3 bananas. He pays £2.35. How much is one banana.

Respuesta :

angelina200604 angelina200604
  • 02-04-2020

Answer:

45p a banana

Step-by-step explanation:

2+3=5

235/5=45

Answer Link
tarleyfrida120
tarleyfrida120 tarleyfrida120
  • 02-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

One banana cost 1.10

So the price for one banana cost 55p

Answer Link

Otras preguntas

Is coral called a producer of the ocean. true or false
Which is an example of metaphor? a. The sandy hills were like tanned camel backs. c. Water dripped from the faucet in rhythm. Clop, clop, click, clop. b. He
tranmission of light signals through optical fiber
Choose the correct 1 equivalent for nosotros somos. A. you are B. he is C. we are D. they are
Which of the following statements about multiculturalism in Europe is false? A. There are 23 official languages in the European Union. B. European countries hav
when would there be only four different equations for a set of math mountain numbers
Which describes the relationship between [H+] and [OH−] ?
math : 44 is 55% of what
which is greater 8/10 or 63/100 ?
Which of the following is an example of a narrow topic? a. Life b. Life as a coal miner c. Life as a coal miner in West Virginia d. Life as a human