first8443 first8443
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 1 pencil for $0.50. How much would a dozen cost you

Respuesta :

alimashhour4
alimashhour4 alimashhour4
  • 02-04-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

1 pencil is 50 cents. 12 pencils cost $6

Answer Link

Otras preguntas

________ is a limiting factor in many ecosystems. A. Air B. Sunlight C. Shelter D. Water
please anyone who knows how to do this ... Please help
What happens when the electron moves from the first energy level to the second energy level?
two ways which parents can impove/encourage equal power relations
According to Newton's 3rd law of motion, an action creates _____. an accelerated reaction an equal action an equal and opposite reaction a force of equal action
7 ballons cost $9.1 what is the unit rate?
What religion is the third-largest religion in the world, with 98% of its followers living in India?
what is pasatiempo in English?
Who is samba? A bird A fish A Lion None of the above
If you know that a person is running 100 feet every 12 seconds, you can determine their __________. a. acceleration b. force c. mass d. velocity