swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

How can a person develop perceptual skills?
Energy cannot endlessly cycle through living systems, because energy is ____transferred.
boyant force what is the defintion
in doing electrolysis, will the copper sulphate solution decolourise?​
Which organelle is labeled A?
Which of the following correctly lists the hierarchy of ecosystems? (Smallest to largest) A. DNA, nucleus, cells B. Ecology, competition, niche C. Organism, pop
What’s the answer?? 2/3{(15-6)-8(8+1)}
In a four digit number, the digit in thousand’s place in 4 and the digit in the one’s place is twice that in the thousand’s place. The number has no hundreds. T
Which of the following is the best description of accounting's role in business? a. Accounting is not responsible for providing any form of information to user
The chemical hazard label indicates the class of hazard. It uses three major color-coded categories: Health (yellow), Flammability (red), and Instability (blue)