HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

I think of a number, double it, and subtract two. I get nine.a)Using the statement above, form an equation.Use the letter 'x' for the unknown number.b)Solve the
What can happen to solar radiation when it enters Earth’s atmosphere? Select three options.
H elali. What does this quote imply about the weapons used in this first “modern" war? O The new weapons were not powerful. O The new weapons were too difficult
Mr. Gordon's science students are studying scale models of the Sun-Earth-Moon system. Mr. Gordon is using this model to show his students how the three bodies a
the sum of a number and three is less than nineteen less the number
2 + x = 19 what is x
Help me please Algebra 2
Operation Desert Storm saw military involvement in Saudi Arabia Israel Iraq Afganistan
i need help with this plz help
How do natural processes and human actions affect the carbon cycle on land, in the atmosphere, and in the oceans?​