wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

write a story with the expression since that day i began to pay more attention in class​
Can you please me with the word problem thank you so much
look at the image to see the answer
what is equal to 1 hector area
What is the volume of the solid?
Solve using Matlab the problems: One using the permutation of n objects formula One using the permutation of r objects out of n objects you can make up your ow
What is a limiting factor?
The tin can with water in its bottom is heated to boil water and the steam is allowed to escape for some time. The open mouth is sealed with an air-tight cap an
An airplane takes 3 hours to travel a distance of 2160 miles with the wind. The return trip takes 4 hours against the wind. Find the speed of the plane in still
help with this thanks