josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can some help me pleas I don’t know

Can some help me pleas I dont know class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$0.78 for one bar

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 3, is .78. that means the unit rate (how much for just one) is $0.78.

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following best describes the use of a renewable resource? (2 points) Most power plants burn fossil fuels to generate electricity for use in homes,
The bus driver who, only works weekdays, always waits for me when I'm running late. I need to fix the comma sandwich.
Graph the line that represents a proportional relationship between d and t with the property that and increase of 0.2 units in t corresponds to an increase of 1
Which statement describes a key similarity between Kwame Nkrumah and Nelson Mandela
65.61 x 4.73 please show the work thanks
what tupe of ions will sodium and chlorine each form
What are shock waves? How are they produced?
Park two has 12 more benches than Park one. If 2 benches were transferred from Park two to Park one, then Park two would have 2 times more benches than Park one
Which of the following are the solutions to the equation below (3x+4)^2=14
Please help with trig functions