josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Help me pleas I don’t understand

Help me pleas I dont understand class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$1.59 per gallon is the answer

Step-by-step explanation: You simply need to divide 12.72 by 8. that will give you 1.59. So the answer is the bottom right answer, which can be read as $1.59 per gallon.

Hope all of that makes sense! :)

Answer Link

Otras preguntas

Why is it so important to follow the sterilization procedures?
What is the point-slope form of a line with slope 4/5 that contains the point (-2,1)?
Inventory turnover is computed by dividing average merchandise inventory by cost of goods sold. a. true b. false
HELP WITH MATH PLS!!!!!
what is Newton law of motion​
im pulling my hair out with this problem my calculator simplified it to [tex]\frac{1+/-\sqrt{14}}{10}[/tex] What am i doing wrong?? :')
11% 5. The grid shows how many eggs Ms. Benton bought. eggs she The shaded boxes represent the number of used to make the cookies. What percent and fraction of
What are some ways in which the temperature of a substance can be measured
Suppose a bank has checkable deposits of $100,000 and the required reserve ratio is 20 percent. if the bank currently has $100,000 in reserves, it could lend ou
The hydrolysis of esters in base is called ________. a. the hunsdiecker reaction b. transesterification c. saponification d. the dieckmann condensation