rocky5345
rocky5345 rocky5345
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Miranda charged $4.00 for 5 brownies. Give the unit rate in cost per brownie?

Respuesta :

bubbamoore012 bubbamoore012
  • 04-05-2020

Answer: .80 for each

Step-by-step explanation:

$4/5 = .8

Answer Link
JoyMark
JoyMark JoyMark
  • 04-05-2020

Answer:

$0.80

Step-by-step explanation:

Divide 4 and 5.

4/5=0.8

So, for each brownie, and the unit rate is $0.80.

Answer Link

Otras preguntas

Finland briefly had a King in 1918. From which country's royal family was he taken?
Analysis: How does the author try to appeal to the emotions of American colinists in his attempt to build an argument and support for the American revolution? C
What is the equivalent ratio to 12:6? 1) 20:10 2) 9:2 3) 35:18
"Turn off the torch!" I hissed into my headset. "Everyone will spot us!" I felt my pulse quicken as we moved into the dark clearing. "Every elf and bounty hunte
how do we find the area of the quadrilateral
Who wrote the gift of magic
Which value from the set 6, 11, 13, 25 makes ( y - 7) squared = 36
What is the relationship between metadata and a file extension? Responses Metadata is composed of extensions. Metadata is composed of extensions. An extension i
....................................
rewrite the following sentence in the active or passive voice form 1. public elementary and secondary schools provide the free education to all people2. the you