vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of 02?
How to write a acrostic poem
Confederate victories were largely the result of the leadership of these two generals
what is thank-you in Chinese ​
utiliza la notacion cientifica, las propiedades de las potencia y la calculadora para obtener el resultado de las siguientes operaciones A: (7,2 X 10 elevado a
What are the different approaches to foreign-policy?
A teacher is lining up her class for a class picture. Jackson, William, and Rowan are best friends in the class. If there are 18 children in her class, what is
Please help this is due tommorrow
Essa Musica tem frases no simple present e no present continuous?? e se tiver escreva quais são as frases? The city, it runs cold today Sunshine, it is shining
Which statement best expresses the central idea of beyond the bus