kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

On her pogo stick Lila made 24 hops in 30 seconds. At this rate, how many hops will she make in 50 seconds?
Match each dynasty with the change or progress it brought. Match each dynasty with the change or progress it brought. Tiles Han dynasty Zhou dynasty Qin dynasty
Compare and contrast okonkwo and creon
Why were Copernicus's ideas about the order of the universe deemed to be dangerous to Church thinking? A.) The Church was invested in the idea that the Earth
which block gets to the bottom of an incline first
A student increases the temperature of a 200 cm3 balloon from 33degrees C to 47 degrease C. What will the new volume of the ballon be?
On july 1, cooper corporation received $20,000 from smith industries in exchange for services performed. what accounting entries should cooper make to record th
What is the distance between A and C
112 days equals how many weeks
The model of the car you are thinking of buying is available in nine different colors and three different styles (hatchback, sedan, or station wagon). in how ma