1217ainaraasanchezbt 1217ainaraasanchezbt
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

A pack of 6 waters costs $5.10. How much does 1 water cost?

Respuesta :

TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 01-06-2020

So each bottle of water costs $0.85

look at the attached picture

Hope it will help you..

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link
billybobbybrown87 billybobbybrown87
  • 01-06-2020

Answer:

85 cents

Step-by-step explanation:

divide 5.10 by 6

Answer Link

Otras preguntas

melinda bought 6 bowls for $13.20. what was the unit rate in dollars
one day, only 47 students came to practice. there were 5students marching in first row. how could the rest of students be arranged to make equal rows?
The sum of 3 consecutive integers is 261. What is the middle number?
Guy finds how far his house is from several locations and make the table shown. How much farther away from Guy's house is the library 9 tenths and the cafe 4
The paths in which electrons travel are called what ovals ,paths,circles,orbitals
How did the Spanish-American War affect US power in Asia?
why is the stigma of a flower sticky
How can you use models to explain why 3.1=3.10?
Gerry dismissed it when Martin called him the most generous person he’d ever met. But Gerry volunteers at a soup kitchen every weekend. It’s the one near the pa
a stadium floor that is in the shape of a circle has a diameter with length of 210 yards. which of these measurements is closest to the area