nayaarmstrong2 nayaarmstrong2
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Suppose corn chips cost 21.5 cents per ounce . If a bag cost $2.91, how many ounces of chips

Respuesta :

Persona180
Persona180 Persona180
  • 02-06-2020

Answer:

13 ounces

Step-by-step explanation:

291/21.5=13.5348837209

Answer Link

Otras preguntas

plz help with this french hw plzzz
what are ten facts about Henry Morgan
what evidence shows that sumerians where not prehistoric
A jar contains 133 pennies. a bigger jar contains 1 2/7 times as many pennies. what is the value of the pennies in the bigger jar?
Express 230 in scientific notation
On a TI-84, how do you stop it from giving you simply a number for an answer when you put in a polynomial divided by another polynomial?
The following are four largest country's in the world Russia Canada China united states what country located in south america also ranks as one of the ten large
What is the meaning of open proportion?
What does this mean?The levying money for or to use of the crown by pretense of prerogative,without grant of parliament, for long time, or in other manner than
The length of Marshall's poster is 2 times its width. If the perimeter is 72 inches, what is the area of the poster?