nataliamalik
nataliamalik nataliamalik
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

Joes worked for 28 hours and earned $418.24. What did he earn per hour?

Respuesta :

keziakh004
keziakh004 keziakh004
  • 04-06-2020

Answer:

$14.94

Step-by-step explanation:

To find the money earned per hour, you need to divide the total money earned by the hours worked.

$418.24/28 = $14.94

Answer Link

Otras preguntas

During a Pumpkin Pie eating contest, Wilson ate 8 pies in 2 minutes. What is the unit rate
Cameron is designing a calendar as a fund-raising project for math class. The initial cost for printing is $500, plus an additional $2.50 per calendar. Cameron
What is not a protected form of free speech? A. Words that encourage peaceful protest B. Words that describe a religion C. Words that create a dangerous situati
help ill give brainly
What is the y-intercept of f(x)=150(1.25) to the x power
what happened to lazarus in the most dangerous game
Solve for b. 6 2 b= ✓ [?] b Pythagorean Theorem: a2 + b2 = c2
What fraction is 10 minutes of an hour.
Who often cooks m_ _ _ _ in your family? My mother. Her food is very good.
g You have to take 6 courses to graduate. In how many different orders can you take the 6 courses