uz3qr3yr2r uz3qr3yr2r
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $204.00 to buy beef to make 180 burgers. What will the cost be to make 80 burgers?

Respuesta :

coolmanthegreat03
coolmanthegreat03 coolmanthegreat03
  • 01-09-2020

Answer:

It would cost $90.66

Step-by-step explanation:

because 180 dived by 204 equals 1.13 then times that by 80 and there's your answer

Answer Link

Otras preguntas

(The Crucible, Act Two) How do the events in this act affect readers’ perception of the moral dilemma in which Proctor and the others find themselves? Cite spec
need this to solve these two questions please
Please help me I need help with this as quick as possible my dad is right next to me...
active or passivethe fire was put out. in activeenglish is spoken here.in passive​
Will mark Brainliest! What function does the hippocampus NOT control? a.Fear b.Learning c.Memory d.Stress
Which method of using words in poems is shown below? The gentle wave gentled our thoughts. repetition of words rhyme simile alliteration
What is the significance of the U.S. Supreme Court opinion that words creating a "clear and present danger" are not protected by the First Amendment?
what is the difference between polynomial and trinomial​
5. How many tenths are in 2 2/10
A study of 420,046 cell phone users found that 140 of them developed cancer of the brain or nervous system. Prior to the study of the cell phone use, the rate o