efraingarciajr71 efraingarciajr71
  • 02-09-2020
  • Mathematics
contestada

Find the difference. You may find using a number line to be helpful. Simplify your answer.
1/3
- (- 8/3)


Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-09-2020

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

plz answer which is it from the 4 choices
Consider the graph of the line y = .5x- 4 and the point (-4,2). The slope of a line parallel to the given line is (1/ 24 A point on the line parallel to the giv
The gravitational force of attraction between Earth and the Sun is 3.52 x 1022 newtons. Calculate the mass of the Sun. [Show all work, including the equation an
4. Simplify the expression. -3 (b-7)
in which group does each element have a total of four electrons in the outermost principal energy level
The cost of pumpkin seeds is proportional to their weight. A 24-ounce bag of pumpkin seeds costs $6.00. What is the unit rate for the pumpkin seeds? $0.24 per o
can someone help me?​
In which of following wars did Jackson participate? A) French and Indian War and the War with Tripoli B) World War I and the Revolutionary War C) Revol
(04.01 LC) Marneshia walked of a mile in of an hour. What equation can be used to calculate her unit rate in miles per hour? (1 point) Question 2 options: 1)
what is the original science called