jasmineIS2011
jasmineIS2011 jasmineIS2011
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which rate describes a unit price? $0.35 per minute $0.75 per One-half cup $1.00 per Three-fourths cup $4.00 per 4 minutes

Respuesta :

jocelyns5043
jocelyns5043 jocelyns5043
  • 01-10-2020

Answer:

$0.35 per minute

Step-by-step explanation:

Answer Link
iiiChristopher80 iiiChristopher80
  • 16-10-2020

Answer:

0.35 per minute

Step-by-step explanation:It was on my quiz and I got it right

Answer Link

Otras preguntas

I need this to be answered
why does gravitational potential energy depend on both mass and height? (hint: what two factors affect the strength of gravitational energy?)
John baptized in the sea of Galilee. True False
Germany accused Czechoslovakia of abusing Russians in the 1930s. True False
How to solve the problem, and complete answer
Finch species living on the Galapagos Islands exhibit a variety of beak types that favor different foods. Finches that eat seeds and plant parts have beaks of t
Which one of these excerpts from Mark Twain's Life on the Mississippi best shows that the story is told in first person?
When the number of mg of the drug in the patient's bloodstream reaches 2 mg, the drug needs to be administered again?
You view a group of cells underneath an electron microscope. Immediately, you identify the cell membrane and mitochondria. What can you conclude about these
A moderate amount of _____ impression management is a necessity for _____ today.