velazquezp893 velazquezp893
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

6 dollars for 4 cans of tuna
​

Respuesta :

braden9180
braden9180 braden9180
  • 02-10-2020

Answer:

1.5 dollars

Step-by-step explanation:

Each can of tuna would cost $1.50, since you divide 4 into 6, giving you the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

When entering dollar values in cells, you also must type the dollar sign ($), commas, and any trailing zeros. (points : 2) true false?
To identify a satirical tone, look for words an author uses to exaggerate a particular character's behavior to make that person appear ridiculous to the reader.
19 over 25 as a decimal in simplest form
Why is ethnic conflict common in Sub-Saharan Africa?
The preamble was a defense for the brand-new constitution of the united states in a series of articles, written in 1787-1788. true false
The source of heat for a (an) _____ system is electricity.
What was the result of middle class Americans moving moving to the suburbs of most cities
The seeds of plants contain a. ovules. b. embryos. c. sepals. d. both a. and b. .
suppose you want to delete an existing file from within word what would you do
2r2 + 3s3 − r2 + 4t2 − r2 if r = −2, s = −3, and t = 5