gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A segment of a circle has a 120 arc and a chord of 8in. Find the area of the segment.
Emily buys a toaster during the sale for 10% off. If Ellen pays $36, what was the original price?
Over time weeds have become resistant to pesticides. Which process explains how pesticide resistance developed? A. species becomes extinct B. biological inherit
AP US History question: How do you account for the development of political parties in the United States during the period 1787-1800?
Which answer best explains what happens to particles as their temperature rises?
Procedural rights protect people from abuses by which part of the government
Over time insects have become resistant to insecticides. Which process explains how insecticide resistance developed? A. natural selection B. extinction C. biol
“From 1781 to 1789 the Articles of Confederation provided the United States with an effective government.” Using the documents and your knowledge of the period,
Drew bought a chemistry book for $30. Later that book was marked down by 20%. By how much has that value been decreased? Btw please show work.
Which answer best explains what happens to particles as their temperature rises?