madse0835
madse0835 madse0835
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Brianna bought 134 pounds of cheese that cost $3.00 per pound. What is the total cost of the cheese?

Respuesta :

EmotionlessCapricorn
EmotionlessCapricorn EmotionlessCapricorn
  • 02-10-2020

Answer:

402.00$

Step-by-step explanation:

Just multiply the amount by the cost?

Answer Link
Arkayn24 Arkayn24
  • 02-10-2020

Answer:

$402

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Ben growled at the man who parked too close to his car. He was always guarding his prized possession. Don’t get too close or he might bite! Which figure of spee
A group or chain of islands is called _____. a monsoon a schism a caste an archipelago
what is the acceleration due to gravity at a location where a 15 kilogram mass weighs 45 newtons?
what would most likely happen to cells placed in fresh water. Would water flow out of them because they are hypertonic to the external environment.
The ideas, things, or events people feel are important are called a. values. b. attitudes. c. relationships. d. conflicts.
Cells that have differentiated still have most of their genes and they
What does compound mean
The Central Intelligence Agency backed the Bay of Pigs invasion of Castro's Cuba. a. True b. False
Pablo, Sofia, and Mia got some candy eggs at a party. Pablo had three times as many eggs as Sofia, and Sofia had twice as many eggs as Mia. Pablo decides to giv
Least common shape for a galaxy is