litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

Adam voided 2 oz. How many ml did he void? a) 60 ml b) 120 ml c) 240 ml d) 480 ml
5. The given diagram is of human excretory system. Label the marked parts of it. State the functions of each part.
What best describes these two molecules
ravis traveled 290 miles in 5 hours. What is his unit rate of speed in miles per hour? blank miles per hour
Right angle measurement
Ordering numbers decimals 4.5 4.05 5.4 5.45 5 least to greatest
Explain how the author reveals the difference between the children’s views of their parents working and the view adults have about being working parents in the
In the essay, al-Sharif claims that she was brainwashed as a child and that her life was stolen with a lie. What lie was she told growing up in Saudi Arabia? Ho
What is the result when the number 89 is decreased by 9.6%?
Find the height is 37 cylinder whose base radius is 7 cm and the total surface area is 1936 sq. cm.​