bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Dakota and Christine went shopping. Dakota bought two scarves and one hat for $13 Christine bought one scarves and two hats for $14 what is the price of one hat
An area with no military forces near the 38th parallel in korea was called the
what always affects measurements in an expierment
The access code for a gym lockergym locker consists of three digits. each digit can be any number from 00 through 77​, and each digit can be repeated. complete
Quadrilateral ABCD ​ is inscribed in a circle. What is the measure of angle A? Enter your answer in the box. m∠A= ____°
How does the increasing mass affect kinetic energy?
Which best explains what a credit score represents
Jean-François Millet's The Gleaners blends _______ with realism.
Devon is president of the minority student organization. he is listening to the dean of students present her plan for a new multicultural center so he can decid
Suppose that you set up a potometer with a bean seedling that is badly wilted. its leaves are wrinkled and drooping. over the course of 30 minutes you observe t