adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

The brackets are indicating a(n) _____ bond. the brackets are indicating a(n) _____ bond. hydrogen polar covalent single (nonpolar) covalent hydrophobic ionic
Observing people and asking them questions are the two principal ways to obtain
The degree measure of angle a is 135°. which expression below is equivalent to the radian measure of angle a?
accounting i know that when there's two panels its debit and credit but what is the third for what is each one
PLEASE HELP!! What was the 90-day wage and price freeze? A) a temporary freeze on wages, prices, and rents B) a sale to help the economy C) a
x to the 2 power plus 4x plus 3[tex]x{2} + 4x + 3 = [/tex]
1. Find the missing side length. A. 12 in B. 15 in C. 17 in D. 21 in 2. Find the missing side length. A. 25 m B. 20 m C. 75 m D. 100 m
what value or values for x make the following inequality true? |x-3|=13 a)11 b)-10 c)-15 d)15
What is the difference between a settler an an explorer social studies?
In a class of 7, there are 3 students who have done their homework. If the teacher chooses 3 students, what is the probability that none of the three students h